Bedančių žandikaulių atkūrimas 

Bedantystė – aktuali problema. Mokslinių tyrimų duomenimis, kas trečias vyresnis nei 65 metų žmogus yra netekęs daugumos ar visų dantų.

Dar visai neseniai vienintelis šios problemos sprendimo būdas buvo išimami protezai, tačiau šiuolaikinė odontologija siūlo modernias dantų atkūrimo alternatyvas, suteikiančias galimybę vėl turėti ne tik estetiškus, bet ir tvirtus, stabilius, pilnavertiškai kramtymo funkciją atliekančius dantis.

Plačiau apie procedūrą

Atkūrus bedančius žandikaulius, pagerėja ne tik fizinė, bet ir emocinė pacientų būklė – išauga jų pasitikėjimas savimi.

Bedančių žandikaulių atkūrimo galimybės

Paprasčiausias ir pigiausias bedančių žandikaulių atkūrimo būdas – išimamas protezas (plokštelė). Tačiau jis turi nemažai trūkumų: išimami protezai sunkiai laikosi, žaloja gomurį ir minkštuosius audinius, gali nulemti neaiškią kalbą, su jais sunku kokybiškai sukramtyti maistą. Norint užtikrinti didesnį išimamo protezo stabilumą ir geresnį kramtymą, siūloma lokatorine sistema jį užfiksuoti ant dviejų implantų.

Patikimiausias bedančių žandikaulių atkūrimo būdas – ant implantų fiksuojami neišimami protezai. Visi vieno žandikaulio dantys gali būti atkurti fiksuojant juos ant 4–6 implantų, taip sugrąžinant visavertę kramtymo funkciją ir nepriekaištingą šypsenos estetiką.

image

Pažangiausia šiuo metu bedančių žandikaulių gydymo metodika, leidžianti greitai ir sklandžiai sukurti tvirtus, estetiškai atrodančius dantis – visų vieno žandikaulio dantų atkūrimas ant 4 implantų fiksuojamu neišimamu protezu. Naudojant šį metodą, dažniausiai išvengiama kaulo priauginimo procedūros, o esant palankiai klinikinei situacijai ir pirminiam implantų stabilumui, per 7 dienas po implantacijos ant implantų galima pritvirtinti patogų ir estetišką laikiną protezą. Implantams prigijus, šis protezas pakeičiamas nuolatiniu, puikiai dantų funkciją ir estetiką atkuriančiu protezu.

Visi prarasti vieno žandikaulio dantys gali būti atkuriami ir sriegiant į žandikaulio kaulą 6 implantus. Nors sriegiant 6 implantus dažnai tenka papildomai atlikti kaulo ir minkštųjų audinių priauginimą, todėl dantų atkūrimas tampa brangesnis ir trunka ilgiau, didesnis implantų skaičius užtikrina dar stabilesnę protezo fiksaciją ir nepriekaištingą kramtymo funkcijos atkūrimą.

Kaip procedūra atliekama

Prieš pradedant bedančių žandikaulių atkūrimą, būtina gydytojo odontologo konsultacija. Jos metu atliekami rentgeno tyrimai, įvertinama burnos ertmės būklė, išklausomi paciento lūkesčiai ir sudaromas tikslus gydymo planas.

Tuomet pradedamas pasiruošimas dantų atkūrmui. Jeigu dantys bus atkuriami ant implantų fiksuojamais protezais, atliekama implantacija, o dantų technikų laboratorijoje pagal paciento burnos duomenis pradedama laikinų protezų gamyba. Esant palankiai klinikinei situacijai, pagaminti laikini protezai iš karto tvirtinami ant implantų. Jeigu iš karto po implantacijos protezų fiksuoti negalima, gijimo periodui pagaminami išimami laikini protezai.

Svarbu atlikti procedūrą, jeigu:

  • Netekote daugumos ar visų dantų.
  • Jeigu Jūsų dantys nepagydomai pažeisti.
  • Nešiojame išimamą plokštelę, bet norite jaustis komfortiškiau.

Kas gresia atidėliojant bedančių žandikaulių atkūrimą

Dantų vaidmuo labai svarbus gerai fizinei ir psichologinei savijautai. Netekus dantų, dėl estetiškai nepatrauklios šypsenos imama nepasitikėti savimi, vengiama bendrauti ir šypsotis, o tai lemia vis didesnę socialinę izoliaciją. Sutrikus kramtymo funkcijai, nukenčia virškinimas, prastėja organizmui reikalingų medžiagų įsisavinimas, o tuo pačiu ir bendra žmogaus savijauta. Siekiant išvengti nemalonių problemų, prarastus dantis būtina atkurti.

Modernūs sprendimai Jūsų svajonių šypsenai

Susidūrėte su odontologinėmis sveikatos problemomis? Kviečiame registruotis pirminei konsultacijai, kurios metu įvertinsime Jūsų burnos ertmės būklę ir paskirsime tinkamiausią gydymą.

Kodėl procedūrą verta atlikti mūsų klinikoje?

Kiekvienam savo pacientui skiriame ypatingą dėmesį. Prieš pradėdami gydymą atidžiai įsiklausysime į Jūsų poreikius bei lūkesčius, atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus, pateiksime profesionalių rekomendacijų. Ilgametę patirtį bedančių žandikaulių atkūrime turintys mūsų klinikos gydytojai kiekvienam dėl gydymo besikreipiančiam pacientui pasiūlys visais atžvilgiais jam tinkamiausią metodą ir užtikrins nepriekaištingą bei ilgaamžį rezultatą.

D. U. K

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie procedūrą:

Kiek laiko galėsiu džiaugtis atkurtais dantimis

Tai priklauso nuo daugelio dalykų: protezų rūšies, paciento burnos priežiūros įgūdžių ir kt. Norint užtikrinti atkurtų dantų ilgaamžiškumą, svarbu įlaikytis gydytojo pateiktų rekomendacijų ir užtikrinti tinkamą kasdienę burnos higieną. Po bedančių žandikaulių atkūrimo taip pat būtina reguliariai lankytis profilaktinei patikrai pas gydytoją odontologą ir kas pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną.

Kiek kainuoja bedančių žandikaulių atkūrimas?

Gydymo kaina priklauso nuo paciento dantų būklės, pasirinkto dantų atkūrimo būdo, protezo gamybai naudojamų medžiagų ir t.t. Tikslią kainą Jums pasakys gydytojas konsultacijos metu.

Ar bedančių žandikaulių atkūrimą kompensuoja Teritorinės ligonių kasos (TLK)?

Dantų protezavimo paslaugos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis gali būti kompensuojamos asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, vaikams iki 18 metų, asmenims, pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos. Daugiau informacijos apie kompensavimą: https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/gyventojams-1/gydymo-ir-sveikatos-prieziuros-paslaugos/odontologines-paslaugos/dantu-protezavimas