Burnos higiena

Profesionali burnos higiena – veiksmingiausia dantų ir dantenų ligų profilaktikos priemonė.

Procedūros metu nuo dantų pašalinamas bakterinis apnašas ir akmenys, taip atgaivinant burnos ertmę, sumažinant dantų jautrumą, pagerinant dantenų būklę, užkertant kelią periodonto ligų progresavimui.

Plačiau apie procedūrą

Reguliariai atliekama profesionali burnos higiena leidžia išsaugoti gerą burnos sveikatą. Procedūra sumažina dantenų kraujavimą, patinimą, apsaugo nuo dantų ėduonies, gingivito, periodontito ir kitų burnos ertmės ligų. Atliekant procedūrą, gali būti pastebėtos jau esamos ar gresiančios periodonto ligos, ankstyvi karioziniai dantų pažeidimai. Tokiu atveju pacientas nukreipiamas reikalingam gydymui.

image

Kaip atliekama profesionali burnos higiena

Prieš pradėdamas procedūrą, burnos higienistas apžiūri paciento burną ir įvertina jos būklę.

Burnos higiena nėra invazinė procedūra, todėl nuskausminimo jos metu dažniausiai neprireikia.. Tačiau žemą skausmo slenkstį ar labai jautrius dantis turintiems pacientams, gali būti atliekamas vietinis nuskausminimas.

Iš pradžių, naudojant ultragarsinį skalerį ir specialius rankinius instrumentus pašalinamos minkštosios ir kietosios dantų apnašos. Po to, siekiant pašalinti pigmentines apnašas, atliekamas dantų poliravimas oro abrazijos būdu „Air-Flow“. Tuomet dantų ir plombų paviršiai nupoliruojami abrazyvo turinčia pasta, taip užtikrinant didesnį jų atsparumą dantų ėduoniui ir mažesnį apnašų kaupimąsi.

Procedūros metu burnos higienistas taip pat įvertina paciento burnos priežiūros įgūdžius, pateikia naudingų rekomendacijų dėl dantų valymo priemonių ir technikos.

Profesionalios burnos higienos procedūra paprastai trunka apie 45–60 min.

Kada svarbu/rekomenduojama atlikti procedūrą:

  • Pastebėjus, kad dantys papilkėjo ar pagelto, prarado blizgesį.
  • Jeigu iš burnos sklinda nemalonus kvapas.
  • Prieš periodonto ligų gydymą.
  • Ruošiantis ortodontiniam gydymui, taip pat kitoms odontologinėms procedūroms, tokioms kaip dantų balinimas, implantacija, chirurginis gydymas ir kt.
  • Profesionali burnos higiena Jums buvo atlikta daugiau nei prieš pusę metų.

Kokios grėsmės galimos atidėliojant gydymą

Reguliariai neatliekant procedūros didėja ne tik ėduonies rizika – ant dantų besikaupiantis apnašas gali sukelti dantenų uždegimą (gingivitą), pasireiškiantį tokiais simptomais, kaip dantenų patinimas, kraujavimas, nemalonus burnos kvapas. Šis uždegimas gali progresuoti ir išsivystyti periodontitas, gręsiantis net danties netekimu. Burnos sveikata turi įtakos ir bendrai organizmo būklei, todėl, ja nesirūpinant, didėja ir kitų ligų rizika.

Modernūs sprendimai Jūsų svajonių šypsenai

Susidūrėte su odontologinėmis sveikatos problemomis? Kviečiame registruotis pirminei konsultacijai, kurios metu įvertinsime Jūsų burnos ertmės būklę ir paskirsime tinkamiausią gydymą.

Kodėl procedūrą verta atlikti mūsų klinikoje

Kiekvienam savo pacientui skiriame ypatingą dėmesį. Prieš pradėdami gydymą atidžiai įsiklausysime į Jūsų poreikius bei lūkesčius, atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus, pateiksime profesionalių rekomendacijų. Profesionalią burnos higieną mūsų klinikoje atlieka patyrusios ir itin kruopščios burnos higienistės, padėsiančios Jums išsaugoti sveikus dantis ir gaivią, spindinčią šypseną.

D. U. K

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie procedūrą:

Ar po procedūros galima valgyti?

Bent valandą po procedūros reikėtų nevalgyti ir negerti ( išskyrus vandenį). Pirmą parą po procedūros reikėtų vengti dažančių maisto produktų bei gėrimų, tokių kaip burokėliai, mėlynės, ciberžolė, kava, juoda arbata, raudonas vynas ir pan.

Kaip prižiūrėti dantis, atlikus profesionalią burnos higieną?

Atlikus procedūrą, įsigykite naują minkštą dantų šepetėlį. Jį keisti rekomenduojama kas 3 mėnesius. Kruopščiai valykitės dantis 2 kartus per dieną, o kaskart pavalgę, praskalaukite burną. Reikėtų nepamiršti ir tarpdančių valymo – tam naudokite tarpdančių siūlą ir/ar šepetėlius. Praėjus pusmečiui, vėl užsiregistruokite pas burnos higienistą.

Kas kiek laiko rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną?

Norint užtikrinti efektyvią dantų ir burnos ertmės apsaugą, profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti du kartus per metus. Atliekant ortodontinį gydymą breketais, sergant periodonto ligomis ar ant dantų labiau kaupiantis apnašui, procedūrą rekomenduojama atlikti dažniau – kas 3–4 mėnesius arba tokiu dažnumu, kokiu rekomenduoja gydytojas.