Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai estetinė odontologinė procedūra, atliekama siekiant suteikti dantims šviesesnį atspalvį ir pagerinti šypsenos estetiką.

Dantų atspalvio pokyčius gali nulemti genetika, dantų emalio storis, netinkama dantų priežiūra, dantų traumos, tam tikrų medikamentų, kavos, arbatos, kitų dažančių gėrimų ar maisto produktų vartojimas, rūkymas. Dantų balinimas padeda pašviesinti dantis.

Plačiau apie procedūrą

Dantų balinimas gali būti atliekamas odontologijos kabinete arba namuose. Dantų balinimo rezultatas – akivaizdžiai baltesni dantys, dailesnė šypsena, didesnis pasitikėjimas savimi. Tačiau, svarbu žinoti, kad kiekvieno mūsų dantys skirtingi, todėl netgi taikant tuos pačius metodus gali skirtis ir balinimo rezultatas.

image

Kaip procedūra atliekama

Prieš dantų balinimo procedūrą būtina gydytojo odontologo konsultacija. Jos metu atliekama paciento dantų apžiūra, atsižvelgiant į jų būklę bei paciento pageidavimus, parenkamas dantų balinimo būdas.

Dantų balinimas klinikoje

Atliekant dantų balinimo procedūrą odontologo kabinete, norimas efektas įprastai pasiekiamas vieno, apie 2 val. trunkančio vizito metu. Šis balinimo būdas yra itin saugus – jis visiškai nepažeidžia dantenų ir dantų emalio.

Prieš pradedant balinimo procedūrą izoliuojamos dantenos siekiant jas apsaugoti. Tada ant dantų kelis kartus aplikuojamas balinimo gelis, kuris veikiamas specialia lempa. Po procedūros gelis nuplaunamas, nuimama dantenų apsauga.

Dantų balinimas gydytojo kabinete leidžia pasiekti giluminį balinimo efektą, nes jos metu balinimo medžiaga veikia ne tik emalį, bet ir dentiną.

Dantų balinimas namuose

Nusprendus atlikti dantų balinimą namuose, gydytojas odontologas arba burnos higienistas nuima paciento dantų atspaudus ir siunčia juos į dantų technikų laboratoriją, kurioje pagaminamos individualios kapos. Kito vizito metu kapos kartu su balinimo medžiaga atiduodamos pacientui. Dantų balinimo namuose metu, į kapas įšvirkštus balinimo gelio, kasdien tam tikrą laiką (pagal balinimo medžiagos gamintojo rekomendacijas) jas reikia palaikyti ant dantų. Šiuo būdu dantys balinami tol, kol pasiekiamas norimas rezultatas, tačiau ne ilgiau nei 14 dienų.

Kada rekomenduojama atlikti dantų balinimą:

  • Jaučiant diskomfortą dėl pageltusių ar papilkėjusių dantų.
  • Norint turėti estetiškesnę šypseną.
  • Norint labiau pasitikėti savimi.

Kodėl verta atlikti dantų balinimą

Dantų estetika turi svarbią reikšmę mūsų išvaizdai. Atspalvį pakeitę dantys ir estetiškai nepatraukli šypsena kelia psichologinį diskomfortą ir turi didelę įtaką žmogaus savivertei. Tuo tarpu balti dantys ir daili šypsena leidžia jaustis patrauklesniu ir labiau pasitikėti savimi.

Modernūs sprendimai Jūsų svajonių šypsenai

Susidūrėte su odontologinėmis sveikatos problemomis? Kviečiame registruotis pirminei konsultacijai, kurios metu įvertinsime Jūsų burnos ertmės būklę ir paskirsime tinkamiausią gydymą.

Kodėl procedūrą verta atlikti mūsų klinikoje

Kiekvienam savo pacientui skiriame ypatingą dėmesį. Visuomet atidžiai išklausysime Jūsų nusiskundimų, lūkesčių, atsakysime į Jums rūpimus klausimus. Ilgametę patirtį turintys ir nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys mūsų klinikos specialistai naudoja saugius dantų balinimo metodus ir visada užtikrina itin kokybišką bei ilgai išliekantį rezultatą.

D. U. K

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie procedūrą:

Kaip jausiuosi po dantų balinimo?

Dantų balinimo metu ir jį pabaigus dantys gali būti jautresni, tačiau po kelių dienų jautrumas praeis.

Ar dantų balinimo rezultatas ilgalaikis?

Tai, kiek laiko galėsite džiaugtis dantų balinimo rezultatu priklauso nuo daugelio dalykų: mitybos, burnos higienos, žalingų įpročių, individualių Jūsų organizmo ypatybių. Norint, kad rezultatas išliktų kuo ilgiau, labai svarbi atsakinga dantų ir burnos ertmė priežiūra, taip pat reguliarūs apsilankymai (du kartus per metus) pas burnos higienos specialistą. Tam, kad galėtumėte džiaugtis baltesne šypsena, rekomenduojama atsisakyti rūkymo, saikingai vartoti dažančius gėrimus bei maisto produktus.

Ką svarbu žinoti prieš dantų balinimą?

Prieš dantų balinimą būtina atlikti profesionalią burnos higieną, taip pat sugydyti ėduonies pažeistus dantis. Svarbu žinoti, kad dantų plombos ir vainikėliai nebąla, o po balinimo dantų išsigryninti dantų spalvai prireikia šiek tiek laiko, todėl plombavimą ar protezavimą rekomenduojama pradėti praėjus ne mažiau kaip 2 savaitėms po dantų balinimo.

Dantų balinimas nerekomenduojamas jaunesniems nei 18 metų asmenims, taip pat nėščiosioms ir maitinančioms moterims, sergantiems dantenų ir burnos ertmės ligomis, labai jautrius dantis turintiems, alergiškiems asmenims.