Dantų plombavimas

Dantų plombavimas – tai gydomoji odontologinė procedūra, kurios metu atkuriami prarasti danties audiniai. Dantų plombavimas atliekamas siekiant užkirsti kelią tolesniam ėduonies plitimui, išsaugoti dantų sveikatą ir atkurti jų funkcionalumą bei estetiką.

Plačiau apie procedūrą

Nors dažniausiai dantų plombavimas pasitelkiamas dantų ėduonies gydymui, ši procedūra taip pat gali būti atliekama siekiant panaikinti dantų defektus, atsiradusius dėl nudilimo, traumų ir kitų priežasčių.

Kaip procedūra atliekama

Prieš procedūrą būtina gydytojo odontologo konsultacija, kurios metu specialistas įvertina paciento danties/-ų pažeidimo lygį, esant poreikiui, padaro rentgeno nuotrauką ir suplanuoja gydymą.

Dantų plombavimas nėra skausminga procedūra, todėl, daugeliu atvejų, ją atliekant nuskausminimo neprireikia. Tačiau didelę baimę jaučiantiems ar žemą skausmo slenkstį turintiems pacientams gydymo metu gali būti taikoma vietinė nejautra.

Procedūra pradedama nuo visų ėduonies pažeistų audinių, senų plombų pašalinimo. Tuomet danties ertmė paruošiama plombavimui ir sandariai užpildoma plombine medžiaga, kruopščiai atkuriant anatominę danties formą. Atkurto danties paviršius šlifuojamas ir poliruojamas.

Priklausomai nuo pažeidimo lygio, vieno danties plombavimas užtrunka apie 30–60 min.

image

Kreiptis dėl dantų plombavimo rekomenduojama:

  • Pastebėjus pasikeitusią danties spalvą, baltas dėmes ant emalio.
  • Pastebėjus, kad dantis tapo jautrus.
  • Jaučiant skausmą valgant ir geriant šaltus gėrimus.

Kokios grėsmės galimos atidėliojant gydymą

Atidėliojant ėduonies gydymą, jis plinta į gilesnius danties audinius ir gali sukelti tokias komplikacijas, kaip danties nervo uždegimas, kuriam prireiks dantų šaknų kanalų gydymo. Jeigu ėduonis dantį pažeis itin stipriai, kokybiškai jo užplombuoti taps nebeįmanoma, todėl dantį reikės protezuoti. Nesikreipiant dėl gydymo, laikui bėgant gali suirti visas danties vainikas, todėl dantį teks pašalinti.

Modernūs sprendimai Jūsų svajonių šypsenai

Susidūrėte su odontologinėmis sveikatos problemomis? Kviečiame registruotis pirminei konsultacijai, kurios metu įvertinsime Jūsų burnos ertmės būklę ir paskirsime tinkamiausią gydymą.

Kodėl procedūrą verta atlikti mūsų klinikoje

Kiekvienam savo pacientui skiriame ypatingą dėmesį. Visuomet atidžiai išklausysime Jūsų nusiskundimų, lūkesčių, atsakysime į Jums rūpimus klausimus. Ilgametę patirtį turintys ir nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys mūsų klinikos gydytojai odontologai užtikrins sklandžią bei komfortišką gydymo eigą ir nepriekaištingą rezultatą – itin kruopščiai ir kokybiškai atliktą dantų plombavimą.

D. U. K

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie procedūrą:

Kokie simptomai įspėja apie danties ėduonį?

Apie danties ėduonį įspėja dantų jautrumas, pasikeitusi danties spalva, vizualiai matomos baltos dėmės. Tačiau pradėjus formuotis danties ėduoniui, iš pradžių jis nepasireiškia jokiais simptomais, todėl norint anksti jį pastebėti ir laiku užkirsti kelią didesnėms problemoms, svarbu kas 6 mėnesius apsilankyti pas gydytoją odontologą profilaktinei dantų patikrai.

Kiek laiko tarnauja plombos?

Plombų tarnavimo trukmė priklauso nuo daugelio dalykų: plombinės medžiagos, paciento burnos higienos ir mitybos ir t. t.. Jeigu plombavimas atliktas kokybiškai, o pacientas užtikrina tinkamą jų priežiūrą, plombos gali tarnauti 5 ir daugiau metų.

Kaip prižiūrėti plombuotus dantis?

Svarbu užtikrinti kokybišką kasdienę dantų priežiūrą ir kas pusmetį atlikti burnos higienos procedūrą. Jos metu, esant poreikiui, plombos bus nupoliruotos, taip išsaugant jų estetinę išvaizdą ir prailginant tarnavimo laiką. Taip pat svarbu kas 6 mėnesius profilaktiškai apsilankyti pas gydytoją odontologą.