Dantų šalinimas

Dantų šalinimas – tai chirurginė odontologinė procedūra, kurios metu pašalinami nepagydomai sugedę, nekokybiški ar galintys sukelti komplikacijų dantys. Danties šalinimas gali būti paprastas ir chirurginis. Chirurginiu būdu dažniausiai šalinami protiniai ir retinuoti dantys.

Plačiau apie procedūrą

Dažniausiai dantys šalinami tada, kai jie yra labai stipriai sugedę ar pažeisti, todėl nebeįmanoma jų pagydyti ir tinkamai atkurti atliekant plombavimą ar protezavimą. Dantis taip pat gali tekti pašalinti, kai jie yra pilnai neišdygę (retinuoti) ir gali sukelti įvairias komplikacijas – pažeisti greta esančių dantų šaknis, nulemti cistų formavimąsi, uždegimo vystymąsi ir kt. Dantų šalinimo gali prireikti ir atliekant ortodontinį gydymą. Tokiu atveju gali būti šalinami ir visiškai sveiki dantys.

Kaip atliekama procedūra

Prieš danties šalinimą būtina gydytojo odontologo konsultacija. Jos metu įvertinama danties būklė, esant poreikiui, padaroma rentgeno nuotrauka, pacientui pristatomas danties šalinimo planas, pateikiamos poprocedūrinio laikotarpio rekomendacijos ir ruošiamasi danties šalinimo procedūrai.

Šalinant dantį dažniausiai taikomas vietinis nuskausminimas, todėl procedūra yra neskausminga ir nesukelia nemalonių pojūčių. Planuojant sudėtingesnes procedūras, gali būti taikoma sedacija. Suveikus nuskausminimui, naudojant specialius instrumentus, dantis pašalinamas.

Planuojant pašalintą dantį atkurti ant implanto, atsižvelgiant į paciento klinikinę būklę, daugeliu atveju iš karto po danties pašalinimo galima įsriegti implantą (vienmomentė implantacija) ir taip žymiai sutrumpinti danties atkūrimo laiką.

image

Atlikti danties šalinimą gali prireikti, jeigu:

  • Dantis stipriai pažeistas ir nebeįmanoma jo atkurti plombuojant ar protezuojant.
  • Patyrėte gilią danties traumą.
  • Dantis lūžo ar skilo.
  • Planuojate ortodontinį gydymą.
  • Protiniai dantys neatlieka kramtymo ir kelia grėsmę šalia esančių dantų sveikatai.
  • Dantis pilnai neišdygęs (retinuotas).

Kas gresia atidėliojant danties šalinimą

Laiku nepašalinti nepagydomai pažeisti, netaisyklingai išdygę, sunkiai išvalomi dantys kelia grėsmę šalia esančių dantų ir visai burnos ertmės sveikatai. Tuo tarpu pašalinus dantį, užkertamas kelias komplikacijoms, apsaugomi gretimi dantys ir burnos ertmės sveikata.

Modernūs sprendimai Jūsų svajonių šypsenai

Susidūrėte su odontologinėmis sveikatos problemomis? Kviečiame registruotis pirminei konsultacijai, kurios metu įvertinsime Jūsų burnos ertmės būklę ir paskirsime tinkamiausią gydymą.

Kodėl procedūrą verta atlikti mūsų klinikoje

Kiekvienam savo pacientui skiriame ypatingą dėmesį. Visuomet atidžiai išklausysime Jūsų nusiskundimų, lūkesčių, atsakysime į Jums rūpimus klausimus. Ilgametę patirtį turintys ir nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys mūsų klinikos gydytojai odontologai dantų šalinimą atliks greitai, be skausmo ir nemalonių pojūčių.

D. U. K

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie procedūrą:

Ko tikėtis ir kaip elgtis po danties šalinimo?

Po danties pašalinimo kelias valandas galimas nežymus kraujavimas, todėl rekomenduojama pašalinto danties vietoje stipriai sukandus apie valandą palaikyti sterilios marlės tvarstį. Taip pat galimas nedidelis patinimas, kurį sumažinti padeda šaldymas ledo maišeliais pirmąsias valandas po procedūros (po 20 min. su tokios pat trukmės pertraukomis). Skausmą po danties pašalinimo padeda numalšinti priešuždegiminiai vaistai. Siekiant užtikrinti sklandų gijimą, 24 valandas po danties šalinimo patariama vengti didelio fizinio krūvio, karšto, kieto maisto, gazuotų gėrimų, alkoholio, rūkymo, nesilankyti pirtyje. Detalias rekomendacijas pateiks danties šalinimą atlikęs gydytojas odontologas.

Ar protinius dantis visada reikia šalinti?

Jeigu protiniai dantys yra pilnai išdygę, sveiki, kontaktuoja su priešingo žandikaulio protiniu dantimi, atlieka kramtymo funkciją ir galima juos kokybiškai išvalyti, tokių dantų šalinti nereikia.

Šalinti protinius dantis rekomenduojama tada, kai jie yra nepagydomai pažeisti, netaisyklingai išdygę, aplink juos kaupiasi minkštasis apnašas, formuojasi apydančio audinių uždegimai, cistos, todėl kyla grėsmė gretimų dantų sveikatai, taip pat ortodontiniu tikslu.

Tikslų atsakymą, ar protinius dantis reikia šalinti, sužinosite gydytojo odontologo konsultacijos metu.

Kas yra retinuoti dantys ir kodėl juos reikia šalinti?

Retinuoti dantys – tai pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Pilnai retinuoti dantys dažnai pastebimi atsitiktinai, atlikus rentgenogramą. Aplink retinuotus dantis gali susidaryti cistos, kurios tirpdo aplinkinį kaulą ir gali pakenkti šalia esantiems dantims, todėl rekomenduojama juos pašalinti. Šalinti rekomenduojama ir dalinai retinuotus, tai dalinai prasikalusius ar netaisyklingai išdygusius dantis.