Endodontija

Dantų šaknų kanalų (kitaip – endodontininis) gydymas – tai gydomoji odontologinė procedūra, atliekama, kai danties viduje esantis nervas (pulpa) yra infekuotas bakterijomis. Dažniausia danties šaknų kanalų uždegimo priežastis – negydomas dantų ėduonis.

Plačiau apie procedūrą

Endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus danties šaknų kanalų sistemoje, pašalinti uždegimą ir taip apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Jeigu dėl nesėkmingo gydymo uždegimo nepavyksta nuslopinti ir infekcija atsinaujina, reikalingas danties šaknies kanalų pergydymas. Endodontinis gydymas ir pergydymas dažnai yra paskutinė galimybė išsaugoti dantis.

Kaip procedūra atliekama/procedūros eiga

Prieš padedant endodontinį gydymą diagnozės patvirtinimui padaroma rentgeno nuotrauka.

Dantų šaknų kanalų gydymas atliekamas taikant vietinį nuskausminimą, todėl jos metu nejausite skausmo ir diskomforto. Pirmiausia gydomas dantis izoliuojamas, taip apsaugant nuo seilių patekimo į kanalus. Naudojant mikroskopą, šaknų kanaluose aptinkami ir specialiais endodontiniais instrumentais pašalinami pažeisti arba nekrozavę (suirę) pulpos (nervo) audiniai. Po to šaknų kanalai dezinfekuojami ir hermetiškai apsaugomi specialia plombine medžiaga. Iš karto po endodontinio gydymo dedama plomba yra laikina, po kelių savaičių ją būtina pakeisti nuolatine plomba arba protezu.

Kokybiškai dantų šaknų kanalų gydymas gali būti atliktas tik naudojant mikroskopą. Gydant be jo, kokybiškai sugydyti kanalus yra neįmanoma, todėl vėliau dažniausiai prireikia pergydymo.

image

Dantų šaknų kanalų gydymas gali būti reikalingas, jeigu:

  • Vargina stiprus danties skausmas.
  • Dantis tampa labai jautrus šalčiui, karščiui.
  • Pasikeičia danties spalva.
  • Patinsta dantenos.
  • Iš burnos sklinda nemalonus kvapas.
  • Patyrėte traumą ir dantis lūžo arba skilo.
  • Profilaktinio patikrinimo metu, atlikus rentgeno nuotrauką, pastebimas dantų šaknų kanalų uždegimas.

Kokios komplikacijos galimos atidėliojant gydymą

Negydomas šaknų kanalų uždegimas gali sukelti stiprų skausmą, karščiavimą, veido patinimą. Laiku neatlikus šaknų kanalų gydymo, infekcija gali plisti į aplinkinius audinius, sukelti žandikaulio kaulo uždegimą, sinusitą ir kitas komplikacijas. Per kraują infekcija gali patekti ir į kitas organizmo sritis, pažeisti imuninę sistemą ir sukelti tokias komplikacijas, kaip širdies raumens uždegimas, inkstų infekcija, esamų ligų paūmėjimas. Nėščiosioms gali grėsti persileidimas ar priešlaikinis gimdymas.

Modernūs sprendimai Jūsų svajonių šypsenai

Susidūrėte su odontologinėmis sveikatos problemomis? Kviečiame registruotis pirminei konsultacijai, kurios metu įvertinsime Jūsų burnos ertmės būklę ir paskirsime tinkamiausią gydymą.

Kodėl procedūrą verta atlikti mūsų klinikoje

Kiekvienam savo pacientui skiriame ypatingą dėmesį. Visuomet atidžiai išklausysime Jūsų skundų, lūkesčių, atsakysime į Jums rūpimus klausimus. Ilgametę patirtį turintys ir nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys mūsų klinikos gydytojai dantų šaknų kanalų gydymą atlieka itin kruopščiai, naudodami mikroskopą ir šiuolaikines odontologines medžiagas, todėl net ir labai sudėtingais atvejais jis būna sėkmingas ir padeda išsaugoti dantis daugelį metų.

D. U. K

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie procedūrą:

Ką daryti, jeigu po šaknų kanalų gydymo vargina skausmas?

Skausmas po danties šaknų kanalų gydymo yra normali organizmo reakcija. Dantį gali skaudėti keletą dienų ar savaitę. Dėl to nereikėtų jaudintis, nes vėliau jis atslūgs. Skausmui malšinti įprastai skiriami vaistai, o esant stipriam, išplitusiam uždegimui, patinimui, supūliavusiems audiniams – antibiotikai. Paskirtus vaistus svarbu vartoti pagal gydytojo nurodymus. Tačiau jeigu paskirti vaistai nepadeda, skausmas stiprėja, pasireiškia didesnis tinimas, kyla temperatūra – būtina nedelsiant kreiptis į odontologą.

Kaip elgtis, kad infekcija neatsinaujintų?

Po danties šaknų kanalų gydymo labai svarbu užtikrinti tinkamą kasdienę burnos higieną, reguliariai atlikti profesionalios higienos procedūrą ir lankytis pas gydytoją odontologą profilaktinei patikrai. Po endodontinio gydymo rekomenduojama 4 metus kasmet turi atvykti pasitikrinti, ar infekcija neatsinaujina. Taip galima laiku pastebėti komplikacijas ir sėkmingai jas gydyti.