Periodontologija

Periodontologija – tai mokslas apie dantis supančius ir juos palaikančius audinius (periodontą). Gydytojai periodontologai diagnozuoja ir gydo periodonto ligas, atlieka minkštųjų audinių operacijas, supažindina pacientus su periodonto ligų prevencijos priemonėmis.

Plačiau apie procedūrą

Periodonto ligos – pagrindinė dantų netekimo priežastis. Neretai jos nulemia ir nepilnavertę žmogaus mitybą, daro neigiamą poveikį jo bendrai sveikatos būklei, savivertei ir gyvenimo kokybei. Dažniausios periodonto ligų priežastys – dantų apnašos ir laiku negydomas ėduonis.
Dažniausios periodonto ligos – dantenų uždegimas (gingvitas) ir periodontitas.

Kaip procedūra atliekama

Prieš pradedant periodonto ligų gydymą, būtina gydytojo odontologo konsultacija. Jos metu atliekama paciento burnos ertmės apžiūra, įvertinama jos klinikinė būklė. Prireikus, gali būti atliekami reikiami tyrimai. Periodonto ligų gydymas priklauso nuo jų stadijos ir pažeidimų lygio.

Visais atvejais iš pradžių atliekama profesionali burnos higiena, kurios metu nuvalomos apnašos ir akmenys. Esant nedideliems pažeidimams, gali pakakti laikytis taisyklingos kasdienės dantų ir burnos higienos įpročių, skalauti burną antiseptiniais tirpalais.

Jeigu periodonto ligos labiau pažengusios, gali prireikti giluminio dantenų kišenių išvalymo (kiuretažo) ar chirurginio dantenų gydymo – gingivektomijos.

image

Giluminis kiuretažas

Atliekant giluminį kiuretažą taikoma vietinė nejautra, todėl procedūra neskausminga ir beveik nesukelia diskomforto.

Procedūros metu pašalinami dantų akmenys, nupoliruojamas dantų ir šaknų paviršius, pašalinamos uždegimo pažeistas dantenos. Po giluminio dantenų kišenių išvalymo dantys gali būti jautresni, tačiau po kelių savaičių šis pojūtis išnyksta. Profesionaliai atlikta giluminio kiuretažo procedūra sumažina ar net visiškai panaikina dantenų jautrumą ir kraujavimą.

Gingivektomija

Gingivektomija pasitelkiama tais atvejais, kai dantenų kišenių gylis siekia daugiau nei 5 mm ir giluminio kiuretažo nepakanka. Procedūros metu, taikant vietinę nejautrą, chirurgiškai pašalinamos uždegimo pažeistos dantenos. Atlikus gingivektomiją, dantenų kišenės sumažėja, jas lengviau prižiūrėti ir išvalyti. Paprastai dantenos visiškai sugyja per du mėnesius po operacijos.

Gingivektomija gali būti atliekama ir norint turėti dailesnę šypseną. Kai kurie vaistai ir ligos sukelia dantenų peraugimą, todėl jos atrodo neestetiškai, trukdo kramtyti bei kalbėti. Gingivektomija taikoma ir tais atvejais, kai šypsantis po viršutine lūpa matosi ne tik dantys, bet ir dantenos. Dantenų plastinė operacija padeda sugrąžinti natūralią dantenų išvaizdą ir estetišką šypseną.

Kreiptis dėl gydymo svarbu, jeigu:

  • Dantenos kraujuoja, yra paraudusios ar/ir paburkusios
  • Iš burnos sklinda nemalonus kvapas.
  • Dantys tampa paslankūs, tarp jų atsiranda tarpai.
  • Dantenos atsitraukusios nuo dantų paviršiaus.

Kas gresia atidėliojant gydymą

Periodonto ligos nepraeina savaime. Laiku nepradėjus gydymo, gręsia komplikacijos, vis didesnis skausmas, diskomfortas, dantys gali būti pažeisti negrįžtamai ir beliks juos pašalinti. Todėl pastebėjus pirmuosius periodonto ligų požymius, svarbu nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą.

Modernūs sprendimai Jūsų svajonių šypsenai

Susidūrėte su odontologinėmis sveikatos problemomis? Kviečiame registruotis pirminei konsultacijai, kurios metu įvertinsime Jūsų burnos ertmės būklę ir paskirsime tinkamiausią gydymą.

Kodėl procedūrą verta atlikti mūsų klinikoje

Kiekvienam savo pacientui skiriame ypatingą dėmesį. Visuomet atidžiai išklausysime Jūsų nusiskundimų, lūkesčių, atsakysime į Jums rūpimus klausimus. Ilgametę patirtį turintys ir nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys mūsų klinikos gydytojai odontologai užtikrina, kad periodonto ligų gydymas bus atliktas komfortiškai, neskausmingai ir itin kokybiškai.

D. U. K

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie procedūrą:

Kokio rezultato tikėtis po gydymo?

Po periodonto ligų gydymo dantys sutvirtėja ir tarnauja ilgiau. Siekiant užtikrinti greitesnį gijimą bei apsisaugoti nuo atsinaujinančių periodonto ligų, labai svarbu po gydymo griežtai laikytis gydytojo rekomendacijų ir užtikrinti tinkamą burnos higieną.

Kaip sumažinti periodonto ligų riziką?

Norint sumažinti periodonto ligų riziką, būtina užtikrinti tinkamą burnos priežiūrą. Būtina kruopščiai valyti dantis du kartus per dieną, naudoti tarpdančių siūlą, šepetėlius ir kitas gydytojo rekomenduotas priemones. Taip pat reikėtų kontroliuoti periodonto ligų rizikos veiksnius – atsisakyti rūkymo, saikingai vartoti daug cukraus turinčius maisto produktus ir saldžius gėrimus. Labai svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną ir lankytis pas gydytoją odontologą profilaktinei patikrai.